شل کردن عربستان سعودی خاورمیانه عربستان

شل کردن: عربستان سعودی خاورمیانه عربستان آمریکا واشنگتن لبنان ایران وزیر دفاع آمریکا

گت بلاگز وب‌گردی یک دانش آموز راجع به کشور عزیزمان ایران با وزیر دفاع امریکا مصاحبه کرد! ،

وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه‌ای نادر با یک دانش‌آموز دبیرستانی خواستار عوض کردن نظام کشور عزیزمان ایران شد.

یک دانش آموز راجع به کشور عزیزمان ایران با وزیر دفاع امریکا مصاحبه کرد! ،

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه‌ای نادر با یک دانش‌آموز دبیرستانی تصریح کرد که کنار آمدن با نظام حاکم کشور عزیزمان ایران سخت است.

این مصاحبه را دانش‌آموزی به نام «تدی فیشر» بعد از درز تصادفی شماره تلفن متیس در روزنامه واشنگتن‌پست در ماه «مه»، انجام داده است.

«متیس» بعد از تماس این دانش‌آموز از دبیرستان «مرسر آیلاند» در ایالت واشنگتن موافقت کرد با نشریه دانش‌آموزی وی به نام «آیلندر» گفت‌وگو کند.

یک دانش آموز راجع به کشور عزیزمان ایران با وزیر دفاع امریکا مصاحبه کرد! ،

وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از این مصاحبه مدعی شد که در کشور عزیزمان ایران «انتخابات واقعی» وجود ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آمریکا بایستی چه سیاستی در قبال کشور عزیزمان ایران پیش بگیرد، گفت: «بنابراین توصیه اینجا است که کشور عزیزمان ایران کشوری است که زیاد مانند یک نهضت انقلابی عمل می‌کند و نه در جهت منافع خودشو بنابراین، کار بسیار، بسیار سخت است.»

وزیر دفاع آمریکا در ادامه با متهم کردن کشور عزیزمان ایران به تلاش جهت قتل سفیر وقت عربستان در واشنگتن گفت: «بنابراین می‌بینیم که به همین علت است که رئیس‌جمهور اوباما اینقدر خواستار آن بود که از دستیابی آنها به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند.»

وی در ادامه اظهاراتی مطرح کرده که پایگاه خبری «دیلی‌کالر» آنها را نشانه حمایت «جیمز متیس» از عوض کردن نظام حاکم کشور عزیزمان ایران دانسته گفته است: «تا زمانی که مردم کشور عزیزمان ایران بتوانند از شر این دین‌سالاری خلاص شوند و از شر این آدم‌هایی که می‌توانند به مردم بگویند کدام کاندیدها را می‌توانند گزینش کنند، اوضاع بسیار بسیار سخت خواهد بود.»

وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه‌ای نادر با یک دانش‌آموز دبیرستانی خواستار عوض کردن نظام کشور عزیزمان ایران شد.

متیس گفت: «ایران رژیمی است که نیروهای نیابتی مانند حزب‌الله لبنان را به کار می‌گیرد تا اسرائیل را ترساندن کند، تا نخست‌وزیر سابق لبنان را به قتل برساند و توریست‌های اسرائیلی را بکشد. همین حالا آنها موشک‌های بالستیک را به یمن انتقال داده‌اند که از آنجا به سمت عربستان سعودی شلیک شده است هست. کنار آمدن با آنها سخت خواهد بود. کاری که در نهایت با آنها باید انجام داد همان کاری است که هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا انجام داد که عبارت بود از وضع تحریم‌های اقتصادی علیه آنها و وادار کردنشان به حضور در میز مذاکره؛ چون آنها می‌خواهند در قدرت باقی بمانند.»

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا کشور عزیزمان ایران خطرناک‌ترین کشور در خاورمیانه هست، گفت: ایران، مهم‌ترین عامل ایجاد بی‌ثباتی در خاورمیانه هست. کشور عزیزمان ایران تنها دلیلی است که باعث شده است بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه بتواند در قدرت باقی بماند. این کشور مهم‌ترین عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است.»

منبع: فارس

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: عربستان سعودی | خاورمیانه | عربستان | آمریکا | واشنگتن | لبنان | ایران | وزیر دفاع آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz