شل کردن عربستان سعودی خاورمیانه عربستان

شل کردن: عربستان سعودی خاورمیانه عربستان آمریکا واشنگتن لبنان ایران وزیر دفاع آمریکا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری باید با کمک سینما افکار عمومی را به سوی کودکان جنگ‌زده جلب کنیم

کارگردان فیلم «آیلا» با اشاره به تاثیرپذیری عمیق کودکان از جنگ تاکید کرد باید با کمک سینما و تولید فیلم های متفاوت افکار عمومی را نسبت به عنوان کودکان جنگ زده ح

باید با کمک سینما افکار عمومی را به سوی کودکان جنگ‌زده جلب کنیم

باید با کمک سینما افکار عمومی را به سوی کودکان جنگ زده جلب کنیم

عبارات مهم : ترکیه

کارگردان فیلم «آیلا» با اشاره به تاثیرپذیری عمیق کودکان از جنگ تاکید کرد باید با کمک سینما و تولید فیلم های متفاوت افکار عمومی را نسبت به عنوان کودکان جنگ زده حساس کنیم.

به گزارش مهر، جان اولکای کارگردان فیلم «آیلا: دختر جنگ» که از سوی ترکیه به بخش عالی ترین فیلم خارجی زبان اسکار ۲۰۱۸ معرفی شده است است راجع به فیلمش گفت: کودکان بیشترین تاثیر را از جنگ می پذیرند و ما می توانیم نتیجه های این تاثیر را در دنیا ببینیم.

وی افزود: جهت جلب توجه افکار عمومی به این عنوان باید فیلم های مختلفی بسازیم که فیلم «آیلا» نیز یکی از اینهاست.

این کارگردانی ترکیه ای با اشاره به اینکه عنوان فیلم از یک داستان واقعی در جریان جنگ کره که در سال ۱۹۵۰ شروع شد اقتباس شده است هست، توضیح داد: فیلم تولید یکسان ترکیه و کره جنوبی است و زندگی کودکان خردسال جنگ زده را نشان می دهد.

اولکای تاکید کرد: هنگامی که که فیلمبرداری این فیلم شروع شد تنش فعلی میان کره شمالی و آمریکا وجود نداشت و تحولات اخیر مصادف با دوران ساخت فیلم شد و من فکر می کنم این فیلم می تواند در اسکار بافایده باشد.

وی با تاکید بر اینکه کودکان جنگ زده یکی از بزرگترین پرسشها دنیا امروز هستند، توضیح داد: این مسئله هم در سال ۱۹۵۰ وجود داشت، هم در سال ۲۰۱۷ وجود دارد. کودکان بیشترین تاثیر را از جنگ می پذیرند و در آن وقت کودکانی قربانی جنگ شدند، امروز نیز همین گونه هست. این کودکان در سراسر دنیا به خاص در سوریه وجود دارند و حدود ۲۵ میلیون کودک قربانی جنگ در سراسر دنیا وجود دارد.

کارگردان «آیلا» در آخر گفت: دنیا به چنین فیلم هایی نیاز دارد. از لحاظ سیاسی نیز فیلم مناسبی جهت روند فعلی دنیا محسوب می شود و امیدوارم نتیجه خوبی کسب کنیم.

فیلم «آیلا» به کارگردانی اولکای٬ نوشته یگیت گورآلپ و با بازی اسماعیل حاجی اوغلو٬ سینم اسلو٬ دویغو یتیش٬ کیم سئول٬ لی کیونگ و مصطفی اسلو از تاریخ ۲۷ اکتبر اکران خود را شروع کرده است.

واژه های کلیدی: ترکیه | سینما | کودکان | کارگردان | کارگردانی | کارگردان فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz