شل کردن عربستان سعودی خاورمیانه عربستان

شل کردن: عربستان سعودی خاورمیانه عربستان آمریکا واشنگتن لبنان ایران وزیر دفاع آمریکا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قصرشیرین از لیست مناطق آزاد خط خورد

درحالی که قرار بود قصرشیرین در کنار ۷ منطقه دیگر به منطقه آزاد تجاری-صنعتی تبدیل شود، ولی با ابلاغ حکمی از سوی دولت مبنی بر ایجاد مناطق خاص اقتصادی در شهرستان‌ه

قصرشیرین از لیست مناطق آزاد خط خورد

قصرشیرین از لیست مناطق آزاد خط خورد

عبارات مهم : تبدیل

درحالی که قرار بود قصرشیرین در کنار ۷ منطقه دیگر به منطقه آزاد تجاری-صنعتی تبدیل شود، ولی با ابلاغ حکمی از سوی دولت مبنی بر ایجاد مناطق خاص اقتصادی در شهرستان های قصرشیرین و اسلام آبادغرب، رسما پرونده تبدیل قصرشیرین به منطقه آزاد بسته شد.

به گزارش ایسنا، چهاردهم تیرماه سال ۱۳۹۵ بود که مدیر جمهوری، لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ۱۲ منطقه خاص اقتصادی را طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تبدیل کرد. بعد از آن نیز دولت یک لایحه تازه در خصوص ایجاد منطقه آزاد قصر شیرین را به مجلس شورای اسلامی برد تا ایجاد این هشت منطقه آزاد تازه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

قصرشیرین از لیست مناطق آزاد خط خورد

براساس این لایحه به دولت اجازه داده می شد علاوه بر قصر شیرین در استان های گلستان (اینچه برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه،مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، منطقه آزاد تجاری، صنعتی را در محدوده هایی که به تصویب هیئت وزیران می رسد، ایجاد کند که با ابلاغ حکم رسمی ایجاد مناطق خاص اقتصادی در شهرستان های قصرشیرین و اسلام آبادغرب پرونده تبدیل شدن قصرشیرین به منطقه آزاد بسته شد.

پیش از این مرتضی بانک – دبیر شورای عالی مناطق آزاد و خاص اقتصادی- به ایسنا اعلام کرده بود که لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تازه در کمیسیون های مربوطه در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته و قرار بود قبل از آخر سال ۱۳۹۶ این لایحه در صحن علنی مجلس طرح و به تصویب شود ولی به علت همزمانی تصویب لایحه مذکور با بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ در مجلس شورای اسلامی، شاهد طولانی شدن روند تصویب لایحه ایجاد مناطق آزاد و خاص اقتصادی تازه بودیم. موضوعی که کماکان در کمیسیون های مربوطه پیگیری می شود و با گذشت سه سال از طرح آن، وقت دقیقی جهت تصویبش مشخص نیست.

درحالی که قرار بود قصرشیرین در کنار ۷ منطقه دیگر به منطقه آزاد تجاری-صنعتی تبدیل شود، ولی با ابلاغ حکمی از سوی دولت مبنی بر ایجاد مناطق خاص اقتصادی در شهرستان‌ه

هیأت دولت ۱۵ خردادماه طی حکمی رسما ایجاد مناطق خاص اقتصادی در شهرستان های قصرشیرین و اسلام آبادغرب را ابلاغ کرد و با این ابلاغیه، پرونده تبدیل شدن قصرشیرین به منطقه آزاد بسته شد. حال درحالی لایحه ایجاد مناطق آزاد تازه در مجلس شورای اسلامی باید به تصویب برسد که از تعداد این مناطق کاسته شده است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جای هشت منطقه، تبدیل هفت منطقه را جهت تبدیل به منطقه آزاد مدنظر قرار دهند.

واژه های کلیدی: تبدیل | اقتصادی | منطقه آزاد | لایحه بودجه | مجلس شورای اسلامی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz